Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

V roce 2010 bylo ukončeno 106 kontrol, 13 z kontrolního plánu.

Pozornost byla zaměřena nejen na informační systémy veřejné správy (státní zastupitelstvo, Pražská správa sociálního zabezpečení), ale také na problémy nových technologií (e-mailové schránky) a neoprávněného zveřejňování údajů na internetu.

Kontroly řešily několik stížností ve zdravotnictví, kde se jedná o citlivé údaje a lidé se možného zneužití samozřejmě obávají. Kontroly již dříve pomohly zpřesnit podmínky nemocničních informačních systémů a dále kontrolují logování, na základě kterých lze učit a ověřit, kdy, kým a z jakého důvodu byly osobní údaje zpracovány, a tudíž v případě úniku dat najít pachatele.

Dále pokračovaly kontroly na kamerové systémy, ale tam již byly nastaveny základní parametry: nezbytnost konkrétních záběrů pro ochranu práv a právem chráněných zájmů správce, která převyšuje zásah do soukromého a osobního života; délka uchovávání záznamů okolo tří dnů; zabezpečení uchovávaných záběrů před neoprávněným přístupem; určení konkrétních osob, které mají v případě incidentu právo k záznamům přistupovat, a logování jejich přístupů.

Tabulka s přehledem o kontrolní činnosti za rok 2010 je dostupná níže.

Dokumenty

Rubriky