Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Zahájeny odborné semináře ÚOOÚ

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Zahájeny odborné semináře ÚOOÚ Úřad pro ochranu osobních údajů uspořádal první z řady odborných pracovních seminářů. Ty cílí na aktuální témata spojená se zpracováním osobních údajů a ochranou soukromí. Seminář, který Úřad uspořádal za organizační podpory Asociace pověřenců České republiky, byl věnován právě aktualizovaným pokynům Evropského sboru pro ochranu osobních údajů (EDPB) o právech subjektu údajů.

První seminář, byl věnován právě aktualizovaným pokynům Evropského sboru pro ochranu osobních údajů (EDPB) o právech subjektu údajů - práva přístupu.

"Formát vzájemné odborné debaty Úřadu a pověřenců o tématech, která jsou bytostně vázána na ochranu osobních údajů a ochranu soukromí považuji v době dynamického rozvoje informačních technologií za velmi důležitý. Toto setkání je svým rozsahem první po omezeních způsobených pandemií COVID-19 a symbolicky tak ukončuje dobu, kdy jsme o důležitých věcech mohli diskutovat jen v užších skupinách nebo online formou. Odborný seminář profesionálů v ochraně osobních údajů je vhodný prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností   názorů, zejména v době, kdy se právní úprava prostřednictvím pokynů Evropského sboru dynamicky vyvíjí. Úkolem Úřadu je chránit osobní údaje. Dozorová a represivní činnost je proto prostředkem, nikoli cílem. A společným cílem všech profesionálů v oblasti ochrany osobních údajů je respekt k právům subjektů údajů, a proto budeme setkání pravidelně opakovat i v budoucnu.", uvedl k semináři předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Jiří Kaucký. 

"Podobná setkání pomáhají pověřencům v orientaci v aktuálních úpravách pokynů, které Evropský sbor pro ochranu osobních údajů přijímá. Opatření Sboru přitom pomáhají především fyzickým osobám při uplatňování práva na přístup k informacím. Proto je považuji za velmi přínosné, pokud můžeme i touto formou podpořit odbornou informovanost správců údajů stejně jako správnou aplikaci postupů definovaných EDPB." Dodal předseda Asociace pověřenců České republiky Jaroslav Vítek. 

Semináře Úřadu pro ochranu osobních údajů a Asociace pověřenců České republiky o právech subjektu údajů se mimo jiné zúčastnili zástupci Kanceláře Poslanecké sněmovny, Úřadu vlády, rezortů zahraničí, financí, obrany, průmyslu a obchodu, Digitální a informační agentury, Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, Policejního prezidia, Všeobecné zdravotní pojišťovny, fakultních nemocnic Motol Praha, Plzeň a Ústřední vojenské nemocnice stejně tak jako i zástupci některých obcí a pražských městských částí.

Znění aktualizovaných pokynů k právům subjektů údajů, které Evropský sbor přijal 28. března 2023 je k dispozici zde: 

Guidelines 01/2022 on data subject rights - Right of access Version 2.0

Fotogalerie