Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Využívání cloudových služeb pro videokonference Soudním dvorem EU je v souladu s právními předpisy o ochraně osobních údajů

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Využívání cloudových služeb pro videokonference Soudním dvorem EU je v souladu s právními předpisy o ochraně osobních údajů Evropský inspektor pro ochranu osobních údajů konstatoval, že využívání cloudových služeb pro videokonference společnosti Cisco Webex Soudním dvorem Evropské unie je v souladu s právními předpisy o ochraně osobních údajů.

Úřad evropského inspektora pro ochranu osobních údajů to oznámil v tiskové zprávě.

Ve svém rozhodnutí Úřad evropského inspektora (EDPS) konstatuje, že používání videokonferencí Cisco Webex a souvisejících služeb Soudním dvorem Evropské unie (dále jen „Soudní dvůr“) splňuje normy ochrany údajů podle nařízení 2018/1725 platné pro orgány, instituce a jiné subjekty EU.

Evropský inspektor Wojciech Wiewiórowski k rozhodnutí uvedl, že "orgány, instituce a jiné subjekty Evropské unie při své každodenní práci musí při používání nástrojů pro videokonference dodržovat základní práva jednotlivců, a zejména pravidla ochrany údajů. To platí tím spíše, že používání těchto nástrojů může zahrnovat předávání osobních údajů do zemí mimo EU a Evropský hospodářský prostor (EHP). To pak může vést ke zvýšenému riziku pro práva a svobody jednotlivců." Zároveň  uvítal, že se Evropský soudní dvůr v této věci ujal vedení a dosáhl významných změn ze strany společnosti Cisco. Vyjádřil také naději, že tento úspěch poslouží jako pozitivní příklad pro ostatní orgány a instituce Evropské unie.

Rozhodnutí Úřadu evropského inspektora pro ochranu osobních údajů ze dne 13. července 2023.

Tisková zpráva Úřadu evropského inspektora pro ochranu osobních údajů.