Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Vyhlášení Pověřence roku 2021 pod záštitou předsedy ÚOOÚ Jiřího Kauckého

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Jiří Kaucký převzal i letos záštitu nad IV. ročníkem vyhlášení nejlepšího Pověřence pro ochranu osobních údajů ČR za rok 2021, který se dnes konal v Kaiserštejnském paláci v Praze. Vyhlášení Pověřence roku pořádají společně Spolky pro ochranu osobních údajů České a Slovenské republiky.

Při dnešním slavnostním vyhlášení nejlepších Pověřenců za rok 2021 předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Jiří Kaucký mimo jiné uvedl:

„Pokud si připomeneme pandemii COVID-19, tak privátní sektor i veřejná správa si musely poradit s celou řadou situací, kdy pro správný postup ve vztahu ke zpracování osobních údajů neexistoval žádný precedent. A právě pověřenec pro ochranu osobních údajů byl mnohdy tím, kdo jediný dokázal správně nastavit odpovídající pravidla. Úloha pověřence má ovšem i další rozměr, a tím je posílení obecného povědomí o důležitosti kvalitní ochrany osobních údajů. To vše je umocněno novými problémy a riziky, jako např. zesilující úniky dat (tzv. Data Breach), vedení hybridních válek proti svobodnému světu, hackerské útoky apod. Jsem proto velmi rád a děkuji Vám, že roli pověřence vnímáte i jako úlohu jakéhosi ‚ambasadora‘ ochrany osobních údajů.“  

Celé znění projevu naleznete v přiloženém dokumentu.