Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Úřad předkládá k veřejné diskuzi metodiku DPIA

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Návrh metodiky obecného posouzení vlivu na ochranu osobních údajů (DPIA) zveřejnil k veřejné diskuzi na svých webových stránkách Úřad pro ochranu osobních údajů. Posouzení dopadů na ochranu osobních údajů musí nově podle GDPR provádět každý správce, jehož záměr související se zpracováním osobních údajů lze hodnotit jako vysoce rizikový z hlediska zásahu do práv a svobod fyzických osob.

Zatímco dříve uveřejněné materiály k tomuto tématu popisují, v jakých případech zpracování je nutné DPIA učinit, předkládaná metodika již poskytuje návod, jak v této náležitosti postupovat.  

Určena je primárně pro potřeby správců. Využít ji však mohou i zpracovatelé osobních údajů (pokud např. v rámci dodávky předloží typovou DPIA pro jimi dodávané produkty), zpracovatelé legislativních návrhů (v současnosti předkládané legislativní návrhy většinou neobsahují konkrétní posouzení rizik pro práva a svobody subjektů údajů a plánovaná opatření k řešení těchto rizik) a další odborníci na ochranu osobních údajů. 

Zároveň poskytuje náhled na možnost zpracování posouzení vlivu na ochranu osobních údajů, které může být zpracováno ve zjednodušené formě prostřednictvím tabulky na straně 18 a doprovodného textu.

Metodika obecného posouzení vlivu na ochranu osobních údajů, kterou naleznete níže ve formátu PDF, je předkládána k veřejné diskuzi. Své návrhy a připomínky zasílejte do 15. prosince 2019 elektronicky na posta@uoou.cz. V předmětu zprávy uveďte „Metodika - veřejná diskuze“

Metodika obecného posouzení vlivu na ochranu osobních údajů