Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Úřad dosáhl 40procentního podílu nízkoemisních vozidel

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Úřad pro ochranu osobních údajů předal v rámci strategie snižování emisí skleníkových plynů jeden ze svých služebních automobilů – Škodu Yeti – k užívání příslušníkům Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

https://uoou.gov.cz/media/image-1.jfif

Úřad bezplatně převedl jeden služební automobil na hasičský sbor mimo jiné na základě usnesení vlády k zavedení Pravidel podpory nízkoemisních vozidel prostřednictvím zadávání veřejných zakázek a veřejných služeb v přepravě cestujících. „Auta, která vyřazujeme, nabídneme nejdříve státním organizacím. Přednost však dostávají dle příslušné právní úpravy bezpečnostní sbory,“ vysvětlil předseda Úřadu Jiří Kaucký.

Úřad již dříve podobným způsobem převedl k užívání dva služební vozy Škoda Octavia Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje. První v červnu 2020, druhý pak v lednu 2022.

„Úřad chce ve své činnosti jít cestou maximálně ekologického přístupu. Tak jako například v osvětlení pracovišť postupně měníme světelné zdroje za úsporné, tak i služební dopravní prostředky nyní máme ze 40 procent nízkoemisní a v rámci jejich pravidelné obnovy již půjdeme výlučně cestou elektromobility,“ uvedl Kaucký.

Prvním nízkoemisním vozidlem, které Úřad zakoupil, byl v roce 2020 plug-in hybrid. Na začátku letošního roku pak Úřad převzal elektromobil, který je díky možnosti rychlého nabíjení a dostatečné kapacitě baterie využíván v rámci plnění kontrolních a jiných služebních akcí po celé ČR. Toto řešení, i vzhledem k současným vysokým cenám paliv, umožní Úřadu ušetřit nemalé provozní prostředky. Při současných cenách nafty a benzínu stojí 1 km ujetý elektromobilem 3x méně než v případě jízdy automobilem s benzínovým (či naftovým) motorem.