Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

ÚOOÚ uspořádal Den menších správců

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Úřad pro ochranu osobních údajů uspořádal v tomto týdnu další akci pro veřejnost. Tentokrát se zaměřil na menší správce osobních údajů. Navázal tak na úspěšná setkání s pověřenci, která organizuje již druhým rokem.

Do sídla ÚOOÚ zavítalo 35 zástupců převážně podnikajících správců, jejichž činnost zpravidla zahrnuje služby poskytované v přímém kontaktu s individuálními zákazníky. Zastoupeni byli rovněž správci zabývající se výrobou a prodejem a správci působící v inovativních oborech. Podle ankety Úřadu až 80 procent z nich poskytuje informace určené subjektům údajů na webu a více než polovina využívá služeb nejméně jednoho zpracovatele. Mezi účastníky byli rovnoměrně zastoupeni majitelé (31 procent), vedoucí pracovníci (31 procent) a samostatné odborné pozice (33 procent).

„Den menších správců jsme připravili pro poučené zástupce menších i docela malých správců, kteří mají zájem prohloubit své znalosti o požadavcích na ochranu osobních údajů. Naším cílem bylo předat jim náš přístup ke čtení obecného nařízení a zákona o zpracování osobních údajů i informace k aktuálním problémům, jako je používání biometriky nebo správní trestání,“ uvedla odborná garantka akce Miroslava Matoušová. „Navzdory obavám z rozdílných očekávání účastníků byly obě přednášky i následné konzultace přijaty velmi dobře.“

Den menších správců se od počátku působnosti obecného nařízení stal další akcí Úřadu, na které se veřejnost mohla setkat s jeho experty a zkonzultovat s nimi případné nejasnosti ohledně aktuální právní úpravy ochrany osobních údajů. Konkrétně navázal na velmi úspěšné konzultace pro pověřence, kterých od července 2018 proběhlo již deset.