Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Oficiální setkání s představiteli vlády Senegalu

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Oficiální setkání s představiteli vlády Senegalu O zkušenostech v ochraně osobních údajů, soukromí a zajištění kybernetické bezpečnosti spolu hovořili představitelé senegalské vlády se zástupci Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Podle náměstkyně Komise pro ochranu osobních údajů Senegalské republiky (CDP - Commission de Protection des Données Personnelles) paní Mariama Saar Diaové, která vede delegaci Senegalské republiky při oficiální návštěvě v České republice, patří mezi aktuální priority senegalské vlády možnosti mezinárodní spolupráce a výměna zkušeností pro ochranu osobních dat a v boji s kybernetickou kriminalitou. Na dnešním společném jednání senegalské vládní delegace s představiteli Úřadu pro ochranu osobních údajů v čele s místopředsedou Úřadu Petrem Jägrem, byla mimo jiné diskutávana témata evropského právního rámce pro ochranu osobních údajů (GDPR), možnosti společné koordinace aktivit v rámci Evropského sboru pro ochranu osobních údajů a také vzájemné zkušenosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Komise pro ochranu osobních údajů republiky Senegal (CDP) je nezávislý správní orgán zřízený zákonem (č. 2008-12 ze dne 25. ledna 2008) o ochraně osobních údajů a je složena z jedenácti členů. Komise, jako nezávislý správní orgán odpovídá za ověřování zákonnosti shromažďování a zpracování osobních údajů v Senegalu, stejně jako za zajištění přijetí odpovídajících preventivních opatření pro zajištění jejich bezpečnosti. 

Dnešního (16/05/2023) jednání v Úřadu pro ochranu osobních údajů se zúčastnil i smírčí soudce senegalského odvolacího soudu pan Mamadou Cissé Fall, pan Mamadou Lamine Cissé z ministerstva spravedlnosti a experti na kybernetickou bezpečnost senegalského ministerstva vnitra pan Oumar Ngala Ndiour a Amadou Tidiane Sow.  

Fotogalerie (mre, ÚOOÚ):

1/ Petr Jäger (místopředseda ÚOOÚ) a Mariama Sarr Dia (nám. předsedkyně Komise pro ochranu osobních údajů Senegalu)

2/ z leva: Amadou Tidiane Sow (MV Senegalu), Oumar Ngalla Ndiour (MV Senegalu), Mariama Sarr Dia (nám. předsedkyně Komise pro ochranu osobních údajů Senegalu)

3/ Jednání delegací DCP Senegal a ÚOOÚ ČR

4/ Family photo

https://uoou.gov.cz/media/novinky/senegal/1.jpg
1
https://uoou.gov.cz/media/novinky/senegal/2.jpg
2
https://uoou.gov.cz/media/novinky/senegal/3.jpg
3
https://uoou.gov.cz/media/novinky/senegal/4.jpg
4