Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

V ČR se uskutečnilo evropské finále soutěže v kybernetické bezpečnosti

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Vše
  4. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Hlavní město České republiky hostilo tento týden celoevropskou soutěž European Cyber Security Challenge, jejímž dlouhodobým cílem je vyhledávání talentů v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Celkem 19 národních týmů změřilo své schopnosti v penetračních testech, kryptografii, reverzním inženýrství, forenzní analýze a dalších úlohách.

Vítězem letošního ročníku se nakonec stal tým z Německa.

Téma kybernetické bezpečnosti a s ní související úniky dat zasahuje do oblasti ochrany osobních údajů. Úřad pro ochranu osobních údajů proto dlouhodobě podporuje Národní soutěž v kybernetické bezpečnosti, tak i letošní celoevropské měření sil, které je skvělým srovnáním schopností národních týmů.

„Problematiku kybernetické bezpečnosti je nutné brát velmi vážně. Pro ochranu osobních údajů je nezbytné,  abychom si vychovávali IT talenty a odborníky. Nesmíme ale zapomínat ani na osvětu a popularizaci, na vzdělání pedagogů i rodičů, kteří povědomí o ochraně soukromí a rizicích světa internetu mají  předávat dětem.  Stále platí, že v oblasti kybernetické bezpečnosti nejen v souvislosti s ochranou osobních údajů je nejslabším článkem uživatel,“ uvedl Petr Jäger, místopředseda Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Soutěž v kybernetické bezpečnosti je od roku 2014 každoročně pořádána některou z členských zemí EU pod záštitou Evropské agentury pro kybernetickou bezpečnost (ENISA).