Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Senát vzal na vědomí výroční zprávu Úřadu za rok 2020

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Vše
  4. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Senát Parlamentu České republiky vzal na 12. schůzi konané 10. června na vědomí výroční zprávu Úřadu pro ochranu osobních údajů za rok 2020.

Před projednáním v plénu Senátu Parlamentu České republiky mu výroční zprávu Úřadu pro ochranu osobních údajů za rok 2020 doporučil vzít na vědomí Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu, Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice a Ústavně-právní výbor.  

https://uoou.sdev.cz/media/clanky/image.jpg

Podle § 57 odst. 1 zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, obsahuje výroční zpráva zejména informace o kontrolní činnosti, informace o stavu v oblasti zpracování a ochrany osobních údajů v České republice a zhodnocení ostatní činnosti Úřadu, včetně dozoru nad zpracováním osobních údajů podle hlavy II tohoto zákona. Podle § 57 odst. 2 zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, předkládá předseda Úřadu výroční zprávu Parlamentu a vládě do 3 měsíců od skončení rozpočtového roku.

S ohledem na další body jednání 12. schůze Senátu byl projev předsedy Úřadu v Senátu při projednávání výroční zprávy zkrácen.

Původní, nezkrácená verze projevu, je ve formátu PDF k dispozici níže.

Dokumenty