Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Seminář ÚOOÚ – Předávání údajů do třetích zemí

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Vše
  4. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Seminář ÚOOÚ – Předávání údajů do třetích zemí Bezmála 300 expertů se zúčastnilo dnešního odborného semináře Úřadu pro ochranu osobních údajů, který byl věnován pravidlům a praktickým příkladům pro předávání osobních údajů do třetích zemí. Seminář probíhal jak prezenčně, tak i on-line živého streamu. Účastníci semináře byli seznámeni nejen se základním právním rámcem pro ochranu osobních údajů při předávání do třetích zemí, ale také s konkrétními platnými pokyny Evropského sboru pro ochranu osobních údajů (EDPB – European Data Protection Board).

Významná část semináře Úřadu pro ochranu osobních údajů byla věnována i praktickým příkladům a zkušenostem. Během semináře ÚOOÚ byla zmíněna i problematika právního rámce ochrany soukromí (Data Privacy Framework), k němuž Evropská komise před nedávnem (10. července 2023) přijala prováděcí rozhodnutí o odpovídající úrovni ochrany osobních údajů mezi Spojenými státy americkými a zeměmi Evropské unie.

Komise došla k závěru, že účast dovozce osobních údajů v programu Rámce ochrany soukromí zajišťuje odpovídající úroveň ochrany osobních údajů podle čl. 45 GDPR. Předání osobních údajů do Spojených států amerických společnostem, které jsou zapsány v programu Rámce ochrany soukromí, je tedy možné realizovat za stejných podmínek jako jakékoliv jiné předání osobních údajů v rámci Evropské unie, resp. Evropského hospodářského prostoru. Předávání na základě Rozhodnutí o odpovídající ochraně tak nemusí být doprovázeno žádnými doplňujícími opatřeními.

Odborné semináře, které pořádá Úřad pro ochranu osobních údajů, budou pokračovat, a to jak ve formě přímé účasti na semináři, tak i prostřednictvím on-line přenosu na internetu.

Fotogalerie