Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Pracovní návštěva místopředsedkyně slovenského Úřadu pro ochranu osobních údajů v Praze

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Vše
  4. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Pracovní návštěva místopředsedkyně slovenského Úřadu pro ochranu osobních údajů v Praze Předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Jiří Kaucký se dnes setkal s místopředsedkyní Úradu pre ochranu osobních údajov Slovenské republiky paní Annou Vittekovou, která do České republiky přijela na jednodenní pracovní návštěvu.

"Česká a Slovenská republika jsou si nejbližšími sousedy, kteří v řadě případů řeší velmi podobná témata. Stejně tak je tomu i v případě našich úřadů pro ochranu osobních údajů. Velmi si cením, že se nám daří posilovat naše vzájemné pracovní a profesionální vazby, čehož je dokladem i má současná pracovní návštěva v České republice."

Uvedla ke své pracovní návštěvě místopředsedkyně slovenského Úřadu pro ochranu osobních údajů Anna Vitteková.

Mezi hlavními tématy, která byla na vzájemném setkání předsedy českého Úřadu Jiřího Kauckého a paní místopředsedkyně Anny Vittekové diskutována, byla příprava na nadcházející schengenskou evaluaci, která v letošním roce proběhne v obou zemích, vzájemné hodnocení pětileté účinnosti obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a výměna zkušeností při prosazování ochrany osobních údajů. Také byl diskutován význam osvětové činnosti obou úřadů a chápání důležitosti ochrany osobních údajů ve veřejnosti.

"Shodli jsme se na tom, že dynamický rozvoj digitálních služeb a nástrojů, a to jak v nadnárodním, tak i celosvětovém rozměru, je pro nás jednou z nejvýznamnějších výzev budoucnosti. Za pozitivní pak považujeme sílící veřejné povědomí o nezastupitelnosti ochrany soukromí a osobních údajů, zvláště v současném digitálním světě," 

Řekl po jednání předseda českého úřadu Jiří Kaucký.

Fotogalerie