Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Mezinárodní IT konference za účasti Úřadu

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Praha hostila v polovině ledna mezinárodní IT konferenci itSMF Czech Republic na téma informační bezpečnost. Úřad na ní zastoupila Miroslava Matoušová, vrchní rada pro vládní agendy.

V hotelu Ambassador hovořila zástupkyně Úřadu k účastníkům konference na téma ochrany osobních údajů v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti.

„Veškerá přijatá a provedená opatření k zajištění informační bezpečnosti jsou též opatřeními k zabezpečení osobních údajů,“ prohlásila Miroslava Matoušová s tím, že ochrana osobních údajů znamená více než jen informační bezpečnost.

Cílem příspěvku však bylo především uklidnit všechny, kdo v IT oblasti přijdou s obecným nařízením do styku: „Stejně jako v jiných oblastech, i tady platí, že kdo se ve svém podnikání řídí současným zákonem o ochraně osobních údajů, nebude mít ani s implementací GDPR mnoho práce.“ 

Konference byla jednou z prvních letošních akcí s účastí některého z odborníků ÚOOÚ. Ti minulý rok přednášeli na téměř devadesáti domácích i mezinárodních akcích.

Miroslava Matoušová během své přednášky na konferenci itSMF Czech Republic