Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Informace z únorového plenárního zasedání WP29

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Pracovní skupina WP29 se sešla v únoru poprvé v letošním roce k plenárnímu zasedání. Na tomto jednání byla, jak jsme na webu Úřadu již informovali, zvolena nová předsedkyně tohoto poradního orgánu. Zároveň pokračovala diskuse o struktuře a organizaci Evropského sboru pro ochranu osobních údajů, který po 25. květnu 2018 nahradí WP29.

Během zasedání byla schválena řada nových dokumentů, například pokyny pro oznamování případů bezpečnostních incidentů, pokyny k automatizovanému zpracování a profilování a v neposlední řadě pokyny pojednávající o akreditaci (materiál je v neoficiálním českém překladu k dispozici pro veřejnou konzultaci zde: https://www.uoou.cz/zverejnena-nova-voditka-k-nbsp-obecnemu-narizeni/d-27251). Delegáti konstatovali, že tím byl splněn plán práce na léta 2016-2017 jen s jedinou výjimkou, kdy pokyny pro certifikaci jsou zatím stále v přípravě.

Bez diskuse byly schváleny metodické dokumenty k předávání osobních údajů podle čl. 45 (rozhodnutí o odpovídající ochraně), dva dokumenty k předávání podle čl. 47 (závazná podniková pravidla) a k předávání na základě výjimek podle čl. 49.

Plné znění tiskového prohlášení z únorového plenárního zasedání je k dispozici zde: http://ec.europa.eu/newsroom/article29/item-detail.cfm?item_id=614823