Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Člověk a jeho práva musejí být prioritou také v digitální éře

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Jubilejní 40. mezinárodní konferenci komisařů ochrany dat hostil na konci října belgický Brusel. Tématem byla digitální etika a lidské hodnoty, o které je dle závěrů konference nutné pečovat i v současné éře rychle se rozvíjejících digitálních technologií.

Evropský inspektor ochrany dat Giovanni Buttarelli si pochvaloval sestavu účastníků konference. Ocenil zejména širokou paletu disciplín, národností a názorů, kterou reprezentují. „Jsem hrdý na rozmanitost názorů, kterou zde zastupuje 1132 zúčastněných delegátů. Prostřednictvím rozhovorů o etice, důstojnosti a respektu v realitě řízených dat spolu snad podnítíme čestnou a informovanou diskusi o digitálních technologiích. Řekneme si, co jejich existence vlastně znamená pro nás jakožto jednotlivce i společnost a identifikujeme ohrožené hodnoty včetně toho, co je třeba udělat, abychom je zachovali,“ uvedl Buttarelli.

Mezi dalšími řečníky se objevili například předseda představenstva společnosti Apple Tim Cook, zakladatel sítě World Wide Web Sir Tim Berners-Lee, filozofka Anita Allenová, technolog Pascale Fung, evropská komisařka Věra Jourová, bývalý indický soudce Jagdish Singh Khehar a řada dalších.

Konference se zúčastnil rekordní počet delegátů a zástupců nevládních organizací. Svého zástupce vyslal do Bruselu i Úřad pro ochranu osobních údajů.
Videa vybraných vystoupení a další materiály a informace k akci naleznete zde.