Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Často kladené otázky: Ochrana osobních údajů v čase koronavirové pandemie

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Článek
Datum zveřejnění
Zpět na seznam

Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách odpovědi na nejčastější otázky ke zpracování osobních údajů v rámci opatření proti šíření koronaviru.

V současné mimořádné situaci vyvstávají otázky týkající se zpracování osobních údajů o zdravotním stavu potenciálních šiřitelů nákazy, včetně lokalizace jejich pohybu potřebné k dohledání dalších osob, které s nimi byly ve styku. Dotazy v souvislosti s opatřeními pro zamezení nákazy a ochrany zaměstnanců kladou také zaměstnavatelé.

Konkrétně se Úřad vyjadřoval k rozsahu, ve kterém mohou orgány ochrany veřejného zdraví shromažďovat, analyzovat a uchovávat údaje o nakažených osobách. V této souvislosti se věnoval například tématu tzv. trasování, kdy je za pomoci telefonních operátorů monitorován jejich pohyb.

Opětovaně se také setkává s dotazy, zdali může zaměstnavatel v současné situaci zjišťovat údaje o zdravotním stavu zaměstnanců např. při nástupu do práce.

Často kladené otázky ke zpracování osobních údajů v rámci opatření proti šíření koronaviru naleznete na webu ÚOOÚ v sekci Poradna.