Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Poskytnutá informace dne 20. dubna 2023

Na základě zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, poskytl Úřad pro ochranu osobních údajů dne 20. dubna 2023 požadované informace v tomto znění:

Ad 1) Úřad v roce 2016 provedl kontrolu Ministerstva financí se zaměřením na zpracování osobních údajů v systému ARES, přičemž neshledal v rozsahu předmětu kontroly pochybení (informace o této kontrole byla zveřejněny zde: Kontrola subjektu, který využívá údaje z živnostenského rejstříku (Ministerstvo financí): Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí: Úřad pro ochranu osobních údajů (uoou.cz)). Aktuálně Úřad komunikuje s Ministerstvem financí i ve věci rodných čísel zobrazovaných v ARES s Generálním finančním ředitelstvím, od kterého obdržel dne 17. dubna 2023 odpověď, kterou analyzuje a následně rozhodne o dalším postupu.

Ad 2) V této části žádosti odkázal Úřad na oficiální stanovisko Úřadu zveřejněné na webových stránkách Úřadu zde: Seznamy majitelů datových schránek zmizí ze systému otevřených dat: Úřad pro ochranu osobních údajů (uoou.cz).