Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Poskytnutá informace dne 9. dubna 2014

Úřad pro ochranu osobních údajů (dále jen „Úřad“) obdržel dne 9. dubna 2014 od J. B. (dále jen „žadatel“) žádost o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů.

Žadatel požadoval poskytnutí informací týkajících se kamerových systémů instalovaných v ulicích Rižská, Berlínská a Bratislavská v Praze 10.

Dne 16. dubna byla žadateli požadovaná informace poskytnuta. Konkrétně mu bylo sděleno, že informace o zpracování osobních údajů oznámené Úřadu jsou veřejně dostupné v registru zpracování na webových stránkách Úřadu. V příslušném informačním systému nelze vyhledávat dle místa zpracování, fulltextovým vyhledáváním byl nalezen jeden subjekt, který u Úřadu registroval zpracování osobních údajů prováděné kamerovým systémem se záznamem ve výše určené oblasti. Konkrétně se jedná o společnost pilates clinic s.r.o., IČ: 24142956, která dne 27. února 2012 oznámila zpracování údajů prostřednictvím kamerového systému v sídle své provozovny na adrese Berlínská 1488/1, Praha 10. Oznámeným účelem zpracování údajů kamerovým systémem se záznamovým zařízením je identifikace klientů provozovny a případná identifikace neoprávněného vniknutí.