Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Kontakt

Toto je ověřovací provoz nového webu ÚOOÚ. Původní stránky Úřadu naleznete na old.uoou.cz.

Obchodní společnost

UOOU-02478/20

Kontrola u této společnosti byla zahájena na základě 36 stížností. Předmětem obchodních sdělení byla nabídka služeb v podobě seminářů online, webinářů z oblasti daní a účetnictví odkazující na její webové stránky.

Obchodní sdělení byla zasílána v průběhu 6 měsíců z domén accontconsulting.cz. Kontrolovaná osoba obchodní sdělení zasílala svým obchodním partnerům, kdy si e-mailové adresy příjemců vyhledávala na internetu, konkrétně na stránkách seznam.cz. Nejedná se o její zákazníky a k zavedení těchto elektronických adres do databáze kontrolované osoby došlo chybou při aktualizaci systému, který tyto adresy převzal z veřejně dostupného zdroje a následně na ně byla odeslána obchodní sdělení. Po tomto zjištění se kontrolovaná osoba snažila chybu napravit a po upozornění Úřadu tyto adresy ihned odstranila a zaslala adresátům omluvu.

Kontrolovaná osoba tak odeslala obchodní sdělení na elektronické adresy příjemců bez jejich předchozího souhlasu a dopustila se tak porušení § 7 odst. 2 zákona č. 480/2004 Sb. Další podmínky pro zasílání obchodních sdělení uvedené v § 7 odst. 4 zákona č. 480/2004 Sb. však porušeny nebyly.

Kontrolované osobě byla za toto porušení uložena ve správním řízení sankce ve výši 80 000 Kč, kterou společnost již zaplatila.

Dokumenty